LamiaFM1.gr

ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΑΣ ΖΩΝΤΑΝΑ

ΠΑΟΚ – Λαμία live FM-1 96.2

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Λαμίας στο γήπεδο της Τούμπας Θεσσαλονίκης με τον ΠΑΟΚ.
Στην περιγραφή ο Μιχάλης Μελισσίδης.

Επίσης σημαντική και η σταθερότητα του Κοτάρσκι που όσες φορές χρειάστηκε ήταν εκεί. Και για έναν τερματοφύλακα είναι σημαντικό να βρίσκεται εκεί σε αγώνα που η ομάδα του πιέζει και χάνει ευκαιρίες

Ο ΠΑΟΚ πήρε άνετα τη νίκη έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κωνσταντέλια και σκόρερ τους δύο ακραίους του μπακ, τον Σοάρες και τον Σάστρε

94’Ολοκλήρωση κανονικής διάρκειας
Και πάλι ο Κοτάρσκι έδιωξε ωραία με τα πόδια το σουτ του Σαντάνα
Καθυστερήσεις – 3′
89′ Ωραία προσπάθεια του Τσιλιανίδη που μπήκε και στην περιοχή, αλλά το σουτ που έκανε έφυγε για λίγο άουτ
Πλασέ στην κίνηση για τον Οζντόεφ με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ
85′ Καλή στιμγή για τον ΠΑΟΚ με τον Τάισον να κάνει το καλύτερο σημερινό του σουτ και τον Κοσέλεφ να του λέει όχι
Εξαιρετική και η σημερινή εμφάνιση του Κωνσταντέλια που έχει πετύχει ένα γκολ, έχει κάνει μια ασίστ και από αυτόν ξεκίνησε και το 2-0 του ΠΑΟΚ
Ο Τζίμας θα πάρει τελικά την θέση του Κωνσταντέλια και όχι αυτή του Τάισον
78′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Σαμάτα να κάνει το σουτ και τον Κοσέλεφ να διώχνει. Στην συνέχεια της φάσης ο Εκόνγκ αστόχησε, αλλά και να έβαζε το γκολ ήταν σε θέση οφσάιντ
Ο Μιχαηλίδης θα είναι αρχηγός για πρώτη φορά στην πρώτη ομάδα. Μια ιστορική ημέρα για τον νεαρό αμυντικό
Ο Βραζιλιάνος κάνει το ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ παίρνοντας τη θέση του Σβαμπ με τον κόσμο του ΠΑΟΚ να αποθεώνει και τους δύο
76’αλλαγή ΠΑΟΚ εξω ο Stefan Schwab μέσα ο Marcos Antonio
74΄Εξαιρετκή μπαλιά του Τάισον σε Σάστρε, αυτός γύρισε σε Ντεσπόντοφ που έκανε το σουτ με τη μπάλα να φεύγει άουτ
Ετοιμάζεται να κάνει την πρώτη εμφάνιση ο Μάρκος Αντόνιο
72’αλλαγή Λαμία εξω Carlitos μέσα Samuele Longo
Ο Τόμας και ο Τσιγγάρας αποθεώνονται την στιγμή που βγαίνουν αλλαγή. Ο πρώτος μπορεί να πήρε κάποιες λάθος αποφάσεις, αλλά ήταν συνέχεια στις φάσεις, ενώ ο δεύτερος κέρδισε όλες τις μονομαχίες που έδωσε και από δικό του κλέψιμο έγινε και το 1-0
Με το 3-0 υπέρ τους είναι λογικό οι παίκτες του ΠΑΟΚ να θέλουν να κάνουν και συντήρηση δυνάμεων, παραμένοντας ωστόσο επικίνδυνοι
67′ Ωραίο σουτ από τον Κωνσταντέλια με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ
61′ Η πρώτη σπουδαία ευκαιρία για την Λαμία με τον Καρλίτος να βρίσκει με εξαιρετική κάθετη τον Τσιλούλη που με τον Κοτάρσκι να βγαίνει ψηλά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ
59’αλλαγή Λαμία εξω ο Omar Santana μέσα ο Flosard Malci
59’ΑΛΛΑΓΗ Λαμία εξω ο Ruben Martinez μέσα ο Zoran Tosic
Έτσι μετά το αριστερό μπακ (Ράφα Σοάρες), σήμερα για τον ΠΑΟΚ σκόραρε και το δεξί (Σάστρε)
ΤΡΙΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΟΚ 3-0!ο Σάστρε κάνει το 3-0 για τον ΠΑΟΚ
Η Λαμία είναι η ομάδα που πατάει πολύ καλύτερα στο γήπεδο σ’ αυτό το ξεκίνημα του β’ μέρους.
Η Λαμία στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου δείχνει ξεκάθαρα διάθεση να βγει μπροστά και να κάνει τελικές
51′ Νέα καλή προσπάθεια της Λαμίας με τον Καρλίτος να κάνει το σουτ και τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει με ευκολία
50′ Και πάλι ο Κοτάρσκι είναι στη θέση του και νικάει τον Καρλίτος
Έναρξη 2ου ημιχρόνου
Απόλυτος κυρίαρχος του πρώτου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ, με την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου να πετυχαίνει 2 γκολ και να έχει χάσει ακόμα 3 μεγάλες ευκαιρίες για περισσότερα
ΤΕΛΟΣ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΠΑΟΚ – ΛΑΜΙΑ 2-0
Ο Κωνσταντέλιας πάσαρε στον Τόμας, αυτός γύρισε την μπάλα με τον Τζανδάρη προσπαθώντας να διώξει ουσιαστικά να κάνει «ασιστ» στον Σοάρες που ανενόχλητος έκανε το 2-0 για τον «δικέφαλο του βορρά»
43΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ 2-0 ο Ράφα Σοάρες κάνει το 2-0 για τον ΠΑΟΚ
Αρχικά ο Τόμας καθυστέρησε πάρα πολύ απέναντι στον Κοσέλεφ με τον τερματοφύλακα της Λαμίας να διώχνει και στην συνέχεια ο Ντεσπόντοφ έκανε το σουτ με τον Τζανετόπουλο να κόβει πάνω στην γραμμή
35′ Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να κάνει το 2-0
34′ Ο Κοσέλεφ μπλοκάρει με ευκολία την σέντρα του Ντεσπόντοφ
Ο Σίντκλεϊ βγαίνει πρώτος στη μπάλα σε μια ακόμα ωραία προσπάθεια του Τσιγγάρα
26′ Μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ για το 2-0 με τον Σβαμπ να βρίκει τον Τόμας που έκανε το σουτ και ο Κοσόλεφ έδιωξε με δυσκολία με τα πόδια
26′
Τραυματισμός
Λαμία (Omar Santana)
26′
Σουτ στο στόχο ΠΑΟΚ
Μια φάση που ξεκίνησε από το κλέψιμο του Τσιγγάρα σε λάθος του Τάισον με την μπάλα να φτάνει στον Κωνσταντέλια που με ωραίο σουτ έκανε το 1-0 για τους Θεσσαλονικείς
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ 1-0ο Κωνσταντέλιας κάνει το 1-0 για τον ΠΑΟΚ
18′ Αδύναμο σουτ του Τόμας με τον Κοσέλεφ να αποκρούει με άνεση
Η Λαμία έχει καταφέρει να κλείσει εξαιρετικά τους χώρους και να μην αφήσει τον ΠΑΟΚ να απειλήσει
17′ Κακό σουτ του Τάισον με τη μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ
Ο ΠΑΟΚ φτάνει με άνεση κοντά στην εστία της Λαμίας, αλλά με εξαίρεση την προηγούμενη κάθετη στον Τόμας, του λείπει η τελική πάσα για να γίνει και η τελική προσπάθεια
14′ Ωραία προσπάθεια για τον ΠΑΟΚ με τον Τόμας με προβολή να απειλεί και τον Κοσέλεφ να μπλοκάρει
12′ Σουτ από τον Τάισον με τη μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ
10′
Κόρνερ Λαμία
Ο ΠΑΟΚ πιέζει από το ύψος της περιοχής της Λαμίας με τους Κωνσταντέλια και Μπράντον
Η Λαμία από την πλευρά της θα προσπαθήσει να χτυπήσει την κόντρα, έχοντας τους παίκτες να το κάνει
Όπως ήταν αναμενόμενο ο ΠΑΟΚ ξεκινάει δείχνοντας διάθεση να προσπαθήσει για το γκολ όσο γίνεται πιο νωρίς
1’Σέντρα ΠΑΟΚ
Καλησπέρα σας από το γήπεδο της Τούμπας που παρότι οι εκτιμήσεις έκαναν λόγο για μεγάλη προσέλευση του κόσμου, μετά το διπλό στη Φρανκφούρτη, δεν πρέπει να είναι πάνω από 7.000 θεατές

Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

ΑVAR: Ηλίας Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου (Αθηνών), Παντελής Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής)

Τέταρτος: Κωνσταντίνος Ανδριανός (Αχαΐας)
Αποστολές
ΛΑΜΙΑ
Ναγκί, Χατζηεμμανουήλ, Κοσέλεφ, Τζανετόπουλος, Τζανδάρης, Σίντκλεϊ, Αμαράλ, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Βασιλαντωνόπουλος, Μαρτίνεθ, Σλίβκα, Μάλτσι, Σαντάνα, Τσιλούλης, Στάνκο, Μούλα, Λόνγκο, Καρλίτος, Τσιλιανίδης, Τόσιτς, Τσούκαλος.

ΠΑΟΚ
Κοτάρσκι , Ταλιχμανίδης , Βιεϊρίνια , Σάστρε , Λύρατζης , Κεντζιόρα , Εκόνγκ , Μιχαηλίδης , Νάσμπεργκ , Ράφα Σοάρες , Τσιγγάρας , Σβαμπ , Οζντόεφ , Μάρκος Αντόνιο , Κωνσταντέλιας , Τάισον , Ντεσπόντοφ , Α.Ζίβκοβιτς , Μπράντον , Σαμάτα , Τζίμας .

Διαιτητές
H ΚΕΔ όρισε τους διαιτητές της 13ης αγωνιστικής της Stoiximan SuperLeague και στο παιχνίδι του ΠΑΣ Λαμία με τον ΠΑΟΚ τοποθέτησε τον Τάσο Σιδηρόπουλο από τα Δωδεκάνησα με βοηθούς τους Απτόσογλου και Σπυρόπουλο, ενώ τέταρτος θα είναι ο Ανδριανός.
Στο VAR θα βρίσκεται ο Διαμαντόπουλος με τον Κωνσταντίνου.